1. Ana Sayfa
  2. Alkol ve İçki Fiyatları
  3. Evde Rakı Nasıl Yapılır?

Evde Rakı Nasıl Yapılır?

evde-raki-yapimi-2

Evde Rakı Nasıl Yapılır?

Alkol kullanımı bütün dünyada birçok kişi için düzenli bir alışkanlıktır. Fazlasının oldukça sağlıksız ve bir bağımlılık olduğu alkolü düzenli olarak içilmesi hem ekonomik hem de zamanlama işidir. Rakı fiyatları da birçok şarap, votka viski gibi rakamı yüksek olan içkilerden biridir. Bu nedenle de düzenli olarak rakı içici kişiler zaman zaman evde rakı yapma işine girebilir.

İçki fiyatlarındaki artışın neden olduğu çözüm yolu evre rakı yapama durumudur. Evde rakı yapımı son yıllarda meydana gelen sahte rakı ve ardından oluşan ölümler nedeni ile dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Ölen insan sayısının doğunda görülen kullanılan malzemelerin yanlış ya da sahte olmasıdır. Bu nedenle de evre rakı yapımına dikkat edilmelidir.

Etil Alkol İle Rakı İçeriği

Etil alkol incelik isteyen ve dikkat isteyen bir maddedir. Bu nedenle de yapım esnasında mutlaka ilgili adımlar dikkatli olarak gerçekleştirilmelidir. Bir de önemli olarak evde rakı ve maddelerin etkisi konusunda bilgili olmaktır. Rakı fiyatları artışının neden olduğu evde etil alkol ile rakı aşağıdaki adımlar ile yapılır.

-4,25 ml anason yağı (bu yağın mutlaka soğuk sıkım olması şarttır)

-1 Litre etil alkol,

-Kahve kağıdı,

-Karbon filtre,

-2 ml küçük enjektör,

-Alkometre, ile yapılır.

Etil Alkol İle Rakı Yapılması

İlk olarak filtreyi özenle yıkamak ile başlanır. Karbon filtresi zamanla tozlanan bir filtredir. Özenle temizlendiğinden emin olmak gereklidir. Filtre kağıdı huni üzerine yerleştirilir. Etil alkol huni içerisinden geçirilir. Bu filtre geçirme işlemi 3 defa tekrar edilmelidir. Etil alkol filtreden geçtikçe yumuşayacaktır. Yumuşamadan emin olmak için alkolmetre ile kontrol edilmelidir. Anason yağı eklenerek ve 1 130 litre su eklenir. Böylelikle söz konusu evde alkol işlemi tamamlanmış olur.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Güncel Fiyatlar hakkında bilgi veren hemen hemen her gün araştırmalar yapan bir editörüm! Sizlerle güncel fiyatlar ve ekonomi bilgilerini paylaşmak için heyecanlanıyorum! :)

Yorum Yap