1. Ana Sayfa
  2. Güncel Fiyatlar
  3. Korona Testi Fiyatı Ne Kadar? Devlet Ve Özel Hastanelerde Corona Testi Fiyatları

Korona Testi Fiyatı Ne Kadar? Devlet Ve Özel Hastanelerde Corona Testi Fiyatları

corona

Korona Testi Fiyatı Ne Kadar? Devlet Ve Özel Hastanelerde Corona Testi Fiyatları

2020 yılının en büyük ve hatta yüzyılın en büyük sorunu, COVID-19 veya diğer adı ile korona virüs bütün dünyası negatif olarak etkiledi. Burada bahsedeceğimiz konu korona testi, korona testi fiyatı ve bu virüsün belirtileri. Bunlara kısaca değineceğiz. Korona yüzyılın en büyük hastalığı olmuştur ve maalesef yaş, din, dil, ırk fark etmeksizin herkese bulaşmaya devam etmektedir.

 

Korona Testi Bedava Mı?

Günümüzde kendini rahatsız hisseden, bir gün öksürüğü geçmeyen bireyler bile artık korona testi yaptırmaya gidiyor. Özel hastane Korona testi ücreti hem sigortaya hem de gittiğiniz hastaneye göre değişkenlik göstermektedir, fakat bedava değildir. Korona testi aşağı yukarı 300 lira kadar tutmaktadır, fakat gittiğiniz hastanede anında yaptırabiliyorsunuz.

Korona Testi Bütün Hastanelerde Yapılır Mı?

Korona testi artık bütün hastanelerde yapılmaktadır. Korona testi fiyatı internetten araştırılabilir ve güvendiğiniz hastaneye giderek testi yaptırabilirsiniz. Testi yaptırdığınızda bir gün içerisinde sonucunuzu alabiliyorsunuz. Sonucunuzun negatif çıkması halinde biraz daha rahat edebilirsiniz, fakat 2 hafta kadar sonra tekrar test yaptırıp emin olabilirsiniz.

 

Testi Sürekli Yaptırmalı Mıyım?

Korona testi sürekil yaptırmanızı gerektiren bir test değil. Öncelikle her ateşinizin çıktığında veya öksürüğünüz ya da boğazınızda bir gıcık varsa hastaneye gitmek zorunda değilsiniz. Böyle durumlarda evde kendinizi izole etmeniz çok önemlidir. Korona testi ücretleri her ne kadar sadece 300 lira olsa bile, sürekli yaptırarak paranızdan olmanıza gerek yok. 2 hafta sonrasında eğer belirtiler bitmiyorsa veya daha kötü oluyorsa, gidip testi yaptırabilirsiniz.

Korona Tedavisi Var Mı?

Şuan bütün dünya korona virüsün yok edilmesi için tedaviler üzerinde çalışmaktadır. En sonunda Amerika’da bulunan bir firmanın bulduğu bir ilaç doğrultusunda, birkaç ay sonra umudumuz ilaç tedavisinin başlaması yönünde olmaktadır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Güncel Fiyatlar hakkında bilgi veren hemen hemen her gün araştırmalar yapan bir editörüm! Sizlerle güncel fiyatlar ve ekonomi bilgilerini paylaşmak için heyecanlanıyorum! :)

Yorum Yap