1. Ana Sayfa
  2. Sigara Fiyatları
  3. Sigaranın Sağlığa Zararları

Sigaranın Sağlığa Zararları

sigaranin-zararlari

Sigaranın Sağlığa Zararları

Birçok kişinin sığındığı, fakat sığındığı kadar sağlığımıza ve hayatımıza zarar veren maddelerden bir tanesi sigaradır. Maalesef günümüzde sigara tüketme yaşı neredeyse 15 yaşa kadar düştü. Hiçbir şekilde sigara fiyatları fark etmeksizin birçok kişi sigara satın almaktadır. Sigara her ne kadar rahatlatsa bile, zamanla sağlığınızı mahvetmektedir. Burada sigaranın zararları ve bu zararın verdiği fiyatları kısaca konuşacağız.

Sigaranın Sağlığa Zararı

Sigaranın sadece akciğerlerimize zarar verdiğini düşünen birçok kişi var, fakat sigaranın birçok organımıza zarar verdiğini bilmiyoruz. Sigara sadece akciğer kanserine değil, aynı zamanda gırtlak kanserinden tutun ki ağız kanseri, karaciğer yetmezliği ve benzeri birçok sorunu ortaya çıkarmaktadır. Sigarayı birçok kişi ya arkadaş ortamından dolayı ya da haftada bir gün alkol aldığı için içebiliyor, fakat bu bile yanlış.

Sigaranın Hayatımıza Olan Zararı

Sigaranın sağlığımıza verdiği zararlarından bahsediyoruz, ama aynı zamanda hayatımıza maddi ve manevi olarak verdiği zarar da bulunuyor. Sigara fiyatları hayatımıza hem maddi hem de manevi olarak veren zarardır. Hesapladığınızda, sigara için ayda 500 lira harcama yapıyorsunuz ki bu da yılda 6 bin lira demek. Bu da neredeyse bir asgari ücretinin 3  vey 4 katı. Sizce zarar değil mi?

Sigara Vücudumuza Ne Yapıyor?

Birçok alışkanlık yapan maddelerde olduğu gibi sigara da alışkanlık yapan maddeler içermektedir. Bu maddeler maalesef vücudumuza girdiğinde, vücudumuzdaki antikor hücreleri yok ederek organlarımızın iflas edilmesini sağlar. Sigara birçok farklı şekillerde tüketilebiliyor, fakat hiçbir tanesi sağlığımıza veya hayatımıza zarar vermeyecek şekilde olmuyor.

Sigara Fiyatı Ne Kadar Çıktı?

Sigara fiyatları çok fazla yükselmiştir. Bu hem döviz hem de ülkenin faiz oranından kaynaklanmaktadır. Şuanki en ucuz sigara fiyatları aşağı yukarı 15 lira olmaktadır. En pahalı olan sigaralarda ise 20 liradan 25 liraya kadar çıkan sigaralar bulunmaktadır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Güncel Fiyatlar hakkında bilgi veren hemen hemen her gün araştırmalar yapan bir editörüm! Sizlerle güncel fiyatlar ve ekonomi bilgilerini paylaşmak için heyecanlanıyorum! :)

Yorum Yap