1. Ana Sayfa
  2. Güncel Fiyatlar
  3. Silahlı Silahsız Özel Güvenlik Sertifika Ücretleri

Silahlı Silahsız Özel Güvenlik Sertifika Ücretleri

ozel-guvenlik-ucretleri

Silahlı Silahsız Özel Güvenlik Ücretleri

Özel güvenlik mesleğini tercih etmek günümüzde birçok kişi için ideal bir durum haline gelmiştir. Belirli bir eğitim düzeyi olmayan meslekte özel kurslara katılarak gerekli sertifikayı almak yeterlidir. Bu nedenle de birçok kişi silahlı silahsız özel güvenlik kursları sonrasında mesleğe adım atabilir. Özel güvenlik olabilmek için ise birbirinden farklı içerikli kurslar bulunmaktadır. Bu kursların bitirilmesi ardından söz konusu sınav yapılır. Sınavda gerekli başarı notunu alan kişiler sertifika sahibi olarak iş arayışlarına özel güvenlik olarak devam eder.

Silahlı silahsız özel güvenlik sertifika ücretleri birçok alanda olduğu gibi farklı fiyatları karşımıza çıkartır. Eğitimde fiyatlar silahlı özel güvenlik ve silahsız özel güvenlik olarak da değişiklik gösterir. Silahlı Silahsız Özel Güvenlik Sertifika Ücretleri silahlı özel güvenlik için kurs olarak yaklaşık 1.000,00 TL, silahsız özel güvenlik kurs ücreti olarak ise 750,00 TL civarındadır. Kurumların genel ücret politikasına göre ücret kredi kartına taksit ile de ödenebilmektedir.

Özel Güvenlik Eğitimi İçeriği

Özel güvenlik sertifikası ülkemizde birçok kurs tarafından verilmektedir. İyi bir araştırma sonrası bilinen bir eğitim kurumundan alınan sertifika ile kolaylıkla özel güvenlik olarak iş bulmak mümkündür. Özel güvenlik eğitiminde kişilere gerekli olan güvenlik kuralları işlenir. Bununla beraber özel güvenlik olabilmenin belirli şartları vardır.

Özel Güvenlik Olmanın Şartları

Silahlı özel güvenlik için;

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

-Eğitim için en az lise mezunu olmak,

-21 yaşını doldurmuş olmak,

-Sicil kaydının temiz olması şeklindedir.

Silahsız özel güvenlik için:

-18 yaşını doldurmuş olmak,

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

-Kamu haklarından mahrum olmamak,

-Sicil kaydının temiz olması,

-Eğitim açısından ise en az ortaokul mezunu olmak gereklidir.

Bu şartları taşıyan ülkemizdeki tüm vatandaşlar eğitime katılarak ve sonucunda sınavda başarı notu alarak özel güvenlik olabilir.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Güncel Fiyatlar hakkında bilgi veren hemen hemen her gün araştırmalar yapan bir editörüm! Sizlerle güncel fiyatlar ve ekonomi bilgilerini paylaşmak için heyecanlanıyorum! :)

Yorum Yap