1. Ana Sayfa
  2. Güncel Fiyatlar
  3. Güncel Umre Fiyatları 2021

Güncel Umre Fiyatları 2021

umre

Umre Fiyatları

Halkımız umre fiyatlarının kaç para olduğunu ve 2020 umre hac ne kadar sorusunu sormaktadır. Hac ve umre ziyaretlerin açılacağı tarihini Suudi Arabistan söyledi. Türk halkı umre fiyatları ne kadar sorusunu sormaya önceden başlamaktadır. Bir süredir hac ve umre planları yapan halkımız da beklemekte olduğu sevindirici haberi öğrendi.

Hac ve umre ziyareti Koronavirüs sebebiyle süreli olarak iptal edilmiştir. Hac ve umre ziyaretlerin ne zaman başlayacağı son haberlere göre kesinlik kazanmaktadır. Umre ve hac hangi tarihlerde açılacak? Umre fiyatları kaç para? Sorulara ayrıntılı cevap yazımızda.

Hacca Gitme Ücreti Ne Kadar?

Hacca gidebilme ücretleri 2020 yılında duyurulan açıklamaya göre 26 bin liralardan başlamakta olduğu belirtilmiş. Bu duyurulan tarihten sonra haccın ne kadar olacağının resmi açıklamasının yapılacağı tahmin edilmektedir.

Umre Ne Kadar?

Mescid-i Haram ile Mekke-i Mükerreme yürüyebilme mesafesi 14 gün olmaktadır.

  • 4 kişi olan odalarda kişi başına 4 bin 650 olmaktadır.
  • 3 kişi bulunan odalarda kişi başına 4 bin 850 düşmektedir.
  • 2 kişi kalan odalarda 5 bin 250 olmaktadır.
  • 1 aylık turlar ise 4 kişilik olan odalarda 5 bin 850 tutarındadır.
  • 3 kişilik olan odalarda 6 bin 250 olmaktadır.
  • 2 kişilik olan odalarda 7 bin 50( Sar) Suudi Arabistan olmaktadır.

Umre ve Hac Ne Zaman Açılacak?

1 Kasım tarihinden itibaren yurt dışı için Suudi Arabistan umre ziyaretine izin verilebileceğini duyurdu. Resmi olan haber sitesine göre Suudi Arabistan, 4 Ekimden sonra ülkemiz içerisinden umre ziyareti yapmayı isteyen için Mescid-i Haram doluluk oranının yüzde 30’u civarında açılacağını ifade etti. 18 Ekimden sonra Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’de bulunan Ravza-i Şerif’imizin yüzde 75 doluluk oranıyla ülke içinde ziyaretciyi kabulleneceği açıklandı.

Umre ve Hac Ziyaret Tarihi Belirlendi

Yaklaşık 6 aydır durdurulan umre ziyaretlerini Suudi Arabistan, koronavirüs önlemi içerisinde açılacağını duyurdu.

Mescid-i Haram ile Mescid-i Nebevi’nin koronavirüs önlemi alınarak 1 Kasım‘dan sonra ibadete açılacağı duyuruldu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Güncel Fiyatlar hakkında bilgi veren hemen hemen her gün araştırmalar yapan bir editörüm! Sizlerle güncel fiyatlar ve ekonomi bilgilerini paylaşmak için heyecanlanıyorum! :)

Yorum Yap